-
-
Any: 2003
Comarca: Bages
Data: 25/05/22 23:33
medicació
Bones,
Si una persona, sigui noi o noia,pren antidepressius, aixo afecta a la libido si ja la tenien baixa ja d'abans i dificultara el orgasme? Es tornarà pitjor el desig sexual? I que es pot fer millorarlo? Merci
Laura Centellas
Laura Centellas
Data: 01/06/2022 20:25
Hola, 

Els antidepressius i qualsevol medicació psiquiàtrica pot tenir com a efecte secundari que es vegi afectada la sexualitat, en l'ejaculació, en la sensibilitat, en l'orgasme, en el desig, en la lubricació, en l'erecció, etc... 

Com millorar-ho? En general, és difícil donar una resposta ja que ens falta context, informació, història de vida de la persona, antecedents, etc... però et diríem que si es veu afectada i pren antidepressius, aquesta persona hauria d'estar en un procés psicoteràpeutic a part de psicofarmacològic; per tant, el més adient seria comentar-ho amb la seva psicòloga. I si no està en cap procés psicològic, iniciar-lo seria una bona indicació ;)

Una abraçada i gràcies per escriure'ns!

Helena Angel
Psicologia - Sexualitat - Parella
@Helenangelpsico
www.helenaangel.com 

--



La Laura Centellas t'ha moderat el missatge amb el suport d'Helena Angel, psicòloga experta en sexualitat. 


Moltes gràcies per la teva consulta!
Només els moderadors i l'usuari que ha fet la consulta poden publicar-hi respostes.
Adolescents.cat és el portal més visitat entre els usuaris joves de Catalunya. Aquí hi trobaràs tot allò que t'interessa sobre els teus ídols, consells per resoldre els teus dubtes i inquietuds, tests, actualitat, vídeos virals, gossip, apunts, treballs, resums d'exàmens, assessorament sobre sexualitat i parella, comunitat, etc. Vivim per entretenir-vos i treballem per a satisfer-vos. Un lloc a internet on la diversió està assegurada. No t'oblidis de recomanar-nos als teus amics.
Segueix-nos a:
Cerca a Adolescents.cat:

Tecnologia: Sobrevia.net
Llicència: CC BY-NC-ND
Mitjà associat a l'ACPC
 
Amb la col·laboració de: