Consulta els resultats de les eleccions municipals 2019   Consulta els resultats de les eleccions europees 2019

PartitVots%Regidors
BARCELONA EN COMÚ-E 176.33725,2111
CiU 158.92822,7210
C's 77.27911,055
ERC-MES-BcnCO-AVANCEM-CatSí-AM 76.98811,015
PSC-CP 67.3809,634
P.P. 60.8778,73
CUP Capgirem Bcn PA 51.8897,423
PACMA 5.7480,820
EV-AE 5.6970,810
Millor Barcelona 2.6280,380
EB 1.9610,280
PxC 1.6780,240
VOX-PFYV 1.5050,220
CILUS 9850,140
UPyD 8630,120
PCPC 6020,090
PH 4900,070
FE de las JONS 4550,070
UPDIC 2900,040
P-LIB 2750,040
SAIn 1670,020
LCN 990,010
Cens total:1.161.140
Escrutat99,84%
Vots comptabilitzats:702.69260,61%
Abstencions:456.63639,39%
Vots nuls:3.2390,46%
Vots en blanc:6.3320,91%
PartitVots%Regidors
CiU 174.12228,7314
PSC-PM 134.19322,1411
P.P. 104.47517,249
ICV-EUIA-E 62.97910,395
UpB-ERC-Ri.Cat-DCat-AM 33.9005,592
CUP-AB 11.8331,950
C's 11.7421,940
Eb-CenB 10.1151,670
S.I. 6.8231,130
EV-GVE 6.1281,010
PIRATA.CAT 4.6750,770
PACMA 4.3080,710
PxC 3.4050,560
PUM+J 1.5930,260
UPyD 1.4630,240
PDLPEA 1.3820,230
L.B.B. 1.1890,20
PCPC 9790,160
P.A.T.O. 9540,160
PRE-IR 7100,120
PH 6240,10
PFyV 5330,090
FE de las JONS 3490,060
SAIn 2460,040
U.C.E. 2190,040
Cens total:1.163.594
Escrutat100%
Vots comptabilitzats:616.53752,99%
Abstencions:547.05747,01%
Vots nuls:10.4911,7%
Vots en blanc:27.1074,47%
Municipis del Barcelonès Eleccions Municipals 2015
Adolescents.cat és el portal més visitat entre els usuaris joves de Catalunya. Aquí hi trobaràs tot allò que t'interessa sobre els teus ídols, consells per resoldre els teus dubtes i inquietuds, tests, actualitat, vídeos virals, gossip, apunts, treballs, resums d'exàmens, assessorament sobre sexualitat i parella, comunitat, etc. Vivim per entretenir-vos i treballem per a satisfer-vos. Un lloc a internet on la diversió està assegurada. No t'oblidis de recomanar-nos als teus amics.
Segueix-nos a:
Cerca a Adolescents.cat:

Tecnologia: Sobrevia.net
Llicència: CC BY-NC-ND
Mitjà associat a l'ACPC
 
Amb la col·laboració de: